Aktivity - Lyžovanie

Lyžiarske stredisko Jasná – Nízke Tatry (1,4 km)

Jasná je najväčšie lyžiarske stredisko v strednej Európe a svojim návštevníkom ponúka 50.740 m upravených zjazdoviek. Lyžiarov na svah vyvezú moderné kabínkové lanovky, sedačkové lanovky a vleky s celkovou prepravnou kapacitou 31.959 os./hodinu.  V Jasnej zažijete výborné snehové podmienky, viac ako 50 km kvalitne upravených zjazdoviek, všetkých obtiažností. Zjazdovky preverené hviezdami Svetového pohára, freeridové zóny dostupné lanovkami, či detský zimný výukový areál garantujú zážitky začiatočníkom i pokročilým lyžiarom. Ide o najkomplexnejšiu lyžiarsku ponuku na Slovensku. Samostatnú kapitolu tvorí v Jasnej bohaté APRÉS-SKI, ktoré majú počas celej sezóny v rukách  DJ`s a zaujímaví umelci na Ratrak Stage a v hudobnom klube Happy End.

www.jasna.sk

Mýto Ski & Bike (10 km)

Celoročne prístupné stredisko je situované na severných svahoch predhoria Nízkych Tatier, tesne pri dôležitom cestnom ťahu z Banskej Bystrice cez Podbrezovú, smerom na Poprad. Ponúka spolu 4600m lyžiarskych tratí a mimo zimnej sezóny funguje ako Bike park s rôznymi atrakciami.

Orientácia, konfigurácia a výnimočný charakter zjazdoviek spĺňa svojimi parametrami (homologizácia pre FIS preteky) všetky predpoklady pre kvalitnú lyžovačku nielen pre pokročilých a náročných lyžiarov, ale aj menej zdatných a začiatočníkov. Osvetlená zjazdovka slúži na večerné lyžovanie. Prepravu lyžiarov zabezpečuje  štvorsedačková lanovka POMA UNIFIX s kapacitou 2000 osôb / hod, ako aj 4 vleky, ktoré zvýšia celkovú prepravnú kapacitu na 2 900 osôb / hod.

Ku kvalitnej lyžovačke patria kvalitné doplnkové služby, ktoré zabezpečuje reštauračné zariadenie v stredisku,  s kapacitou 250 ľudí so širokou ponukou jedál a nápojov, Apresski bar, sociálne zariadenia, lyžiarska škola, škôlka s fundovanými inštruktormi a požičovňa lyžiarskych potrieb, ktorá zabezpečuje aj sprievodný servis. Veľkokapacitné bezplatné parkovisko sa nachádza priamo pri lyžiarskom areáli. Sprievodné programy a nový čipový lístkový systém so všetkými spomínanými službami vedia vytvoriť dobrú atmosféru pre kvalitnú lyžovačku.

V letnej sezóne je lákadlom pre návštevníkov spomínaný Bike park, ktorý disponuje traťami s rôznou obtiažnosťou, pre všetky vekové kategórie, na ktorých štart sa vyveziete 4-sedačkovou lanovkou. Okrem zjazdových tratí je v stredisku k dispozícii požičovňa bicyklov, kolobežiek, odrážadiel, požičovňa cyklo príslušenstva, servis a MTB škola.

www.kopeczabavy.sk

Ski Tále (7 km)

Obľúbené rodinné lyžiarske stredisko  Ski Tále sa nachádza v regióne Horehronie, pod južnými svahmi Chopku v nadmorskej výške 660 – 870 m n. m. Priaznivo položený svah so severnou orientáciou vytvára výborné podmienky pre lyžovanie aj snowboarding.

O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za hodinu. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate vhodné od začiatočníkov, cez rekreačných až po pokročilých lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky. Stredisko sa zameriava najmä na rodiny s deťmi s kvalitnou úrovňou doplnkových služieb.

Stravovacie služby zastupuje reštaurácia Stodola s ponukou prevažne rýchleho občerstvenia a nápojov, A la Carte reštaurácia Gray Bear s ponukou tradičných jedlá a bufet. Súčasťou strediska je požičovňa a servis lyží, lyžiarska a snowboardová škola. V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú veľkokapacitné regulované parkoviská a záchytné body, z ktorých vás skibus prepraví k lyžiarskym vlekom.

www.tale.sk/ski-tale

Booking ocenenie